400W SPI400U4BB Charger Replacement For FSP Mini Itx/Flex ATX 400W 80plus Gold Certified Active
SKU #: FSP2902_Se | In Stock Views: 469
This product guarantees to meet the needs of the original specifications. FSP Mini Itx/Flex ATX 400W 80plus Gold Certified Active Charger is exclusively made with the help of top quality materials that provides highest level of safety, reliability, dependability and adaptability.
Amperage:100-240V-8-4A,60-50Hz
Voltage:+3.3V==20.0A(ORG).+5V==20.0A(RED),+12V1==16.0A(YEL)
Power:400W
Warranty:12 months
Easy Returns & Refunds:30 Days Money Back Guarantee
Payment & SecurityPayment & Security
We use the strongest available SSL certificates, to protect your information.
Payment & Security
Product Description
Free Standard Shipping!
Order today and receive free standard shipping on your FSP SPI400U4BB Charger: 100-240V-8-4A,60-50Hz +3.3V==20.0A(ORG).+5V==20.0A(RED),+12V1==16.0A(YEL).
Replaces part numbers
MAX.OUTPUT POWER : <strong>400W(+3.3V & +5V=120W MAX)(+12V1 & +12V2 & +12V3=30A MAX)</strong><br>DC OUTPUT :<strong> +3.3V==20.0A(ORG).+5V==20.0A(RED),+12V1==16.0A(YEL)</strong><br>+5Vsb==3.0A(PURP),-12V==0.5A(BLUE)<br>P.G SIGNAL(GRAY),GROUND(BLACK)<br>Dimension : <strong>220mm (L) 鑴 100 mm (W) 鑴 40mm (H)</strong><br>Product Highlight Efficiency Level 80 Plus Gold
Compatible Models
SPI400U4BB FSP400-601UG
Interface:
24 needle length: 60 cm
Dual 4-pin CPU power supply cable length: 46 cm
8-pin CPU for the cable length: 21 cm
Two IDE cable lengths are: 27 and 31 cm.
Security Technology
100-240V-8-4A,60-50Hz +3.3V==20.0A(ORG).+5V==20.0A(RED),+12V1==16.0A(YEL) FSP SPI400U4BB adapter Replacement Features
Superior craftmanship; rigorously tested; high-quality parts.
Please verify dimensions, voltage, & amps before ordering.
Precise and verified compatibility lists ensure a perfect fit with a dedicated device.
All our products meet rigorous quality standards and are backed by industry-leading guarantees.
This item is built with the highest quality standards, safety features and has a 12 month warranty.
  Little known fact:
Delivery costs
Free Standard Shipping!
Delivery times
Estimated Delivery Time:7 - 15 Business Days
Tracking information
Payment methods
Credit card
Credit card
Accepted Credit cards : Visa, MasterCard, Visa Debit, Visa Electron, American Express and JCB
PayPal
PayPal
Pay for your purchases through Paypal's secure payment gateway.
FAQs
What is the best way to keep your FSP SPI400U4BB adapter healthy?
How long can this SPI400U4BB replacement adapter last after a full charge?
Is there a hidden cost buying a adapter for FSP SPI400U4BB?
NO. You only need to pay the adapter prices and shipping costs, no other hidden costs.
How to deal with the replacement adapter for FSP SPI400U4BB when you won't use for a long time?
Products We Think You'll Love
Can’t Find Your Item?
We’ll find the battery or charger you need.
Contact Customer Services
info@batterypcs.co.uk
WHY SHOP WITH US?
WORLDWIDE WAREHOUSE
30 DAYS MONEY RETURN
ASSURED QUALITY
WARRANTY FOR 12 MONTHS
FREE REPLACEMENT
SERVICE IS BETTER THAN PROMISE
100% SECURE PAYMENT
100% SECURE PAYMENT